Wiadomości

"Ojcze jest pomysł. Spróbujmy to jakoś zorganizować!" To chyba pierwsze zdanie, od którego powinnam rozpocząć historię tegorocznego Misyjnego Zjazdu Dzieci w Nysie. Po zeszłorocznej wyprawie do Nysy, dzieciarnia z Chludowa, sama upomniała się o ten wyjazd.

Skoro raz już ziarno zostało zasiane i ryba połknęła haczyk, nam dorosłym nie pozostało nic innego, jak tylko spróbować zrealizować marzenia dzieci.

Kilkaset dzieci przybyło do werbistowskiej Parafii Matki Bożej Bolesnej w Nysie na kolejny Zjazd Misyjny Dzieci . W sobotę 15 września 2018 roku plac przed kościołem zapełnił się barwnym dziecięcym tłumem.

Dzieci, ubrane w koszulki w pięciu misyjnych kolorach, symbolizujących poszczególne kontynenty, z radością i zapałem brały udział w spotkaniu.

Uroczystości jubileuszowe 120-lecia Domu Misyjnego św. Krzyża w Nysie odbyły sięw dniach 9-16 września 2012 roku. W tym czasie odbyła się m. in. sesja naukowa „Dom św. Krzyża w Nysie (1892–2012) – Dzień dzisiejszy osadzony w bogatej przeszłości”, a także VIII Zjazd Misyjny Dzieci. Otwarto także wystawę misyjną zlokalizowaną w Klasztorze Sióstr Klauzurowych.