Pomoc dla misji i misjonarzy

Patronat misyjny, akcje misyjne i Msze Święte

Dzieło misyjne Kościoła i działalność misyjna naszego Zgromadzenia misyjnego mogą się rozwijać jedynie dzięki ofiarnej współpracy wielu oddanych przyjaciół i dobrodziejów misji.

W naszym Referacie Misyjnym organizujemy różnego rodzaju akcje i kampanie materialnego wspierania misji. Przyjmujemy również ofiary pieniężne, które następnie kierowane są do poszczególnych misjonarzy naszego Zgromadzenia - kapłanów i braci - oraz Sióstr Służebnic Ducha Świętego, w zależności od ich potrzeb i realizowanych projektów.

Osoby, które chciałyby wesprzec działalność misyjną Zgromadzenia Słowa Bożego (Księży Werbistów) mogą wybrać jedną z poniższych form wspierania misji. Zapraszamy również do włączenia się w misyjne dzieło Kościoła poprzez modlitwę oraz zaangażowanie w akcje misyjne!MISYJNE WIECZYSTE MSZE ŚW. - dar dla żywych i zmarłych, wsparcie dla misji

Codziennie odprawia się 7 Mszy świętych (zbiorowych), za wszystkie osoby tak żyjące jak i zmarłe, wpisane pojedynczo do ksiąg Misyjnych Wieczystych Mszy św. Osoba wpisana za życia ma w nich udział również po śmierci. W dowód wpisu otrzymuje się obrazek. Taki wpis może być dobrym prezentem z okazji urodzin, Chrztu św., imienin, I Komunii św., Bierzmowania, Małżeństwa, Jubileuszu itp. Składana ofiara jest wsparciem dla misji.

button wlaczsie online min

 

linia niebieska


PATRONAT MISYJNY

Ofiara dla konkretnego misjonarza lub kraju misyjnego; może być przekazana jednorazowo lub wpłacana cyklicznie zgodnie z wybraną częstotliwością. Dzięki niemu możemy okazać życzliwość i współodpowiedzialność za misyjne dzieło Kościoła.

button wlaczsie online min

 

linia niebieska


AKCJE MISYJNE

W naszym Referacie Misyjnym można złożyć ofiarę lub przekazać przedmioty na akcje misyjne prowadzone przez Polską Prowincję SVD. Koordynowane one są przez Referat Misyjny w Pieniężnie.
Oto lista aktualnych akcji misyjnych:

Więcej informacji na ich temat można znaleźć na stronie www.werbisci.pl/akcje-misyjne.

button wlaczsie online min


 

logo referat300px

Referat Misyjny Misjonarzy Werbistów -  Nysa 
ul. Marii Rodziewiczówny 3
48-300 Nysa
Tel. +48 885 778 879
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Numer konta bankowego:
20 1020 3714 0000 4202 0091 4382
Bank PKO BP


Zgromadzenie Słowa Bożego (Księża Werbiści) posiada osobowość prawną i na podstawie art. 55 ust. 7 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczpospolitej Polskiej (Dz. U. Nr 29 poz. 154 z późn. zm.) może przyjmować darowizny na działalność charytatywno-opiekuńczą. Oznacza to, że wpłacając na konto Księży Werbistów ofiary na rzecz misji, możecie Państwo darowaną przez Was kwotę odliczyć sobie od podatku.