Zjazd Misyjny Dzieci

Tegoroczny XV Zjazd Misyjny Dzieci odbył się 14 września 2019 roku. Hasłem przewodnim było motto Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, którym został ogłoszony październik 2019 roku: "Ochrzczeni i Posłani".

W zjeździe wzięło udział kilkuset uczestników, nie tylko z Nysy i Opolszczyzny, ale i z dalszych rejonów Polski, między innymi z werbistowskiej Parafii Wszystkich Świętych w Chludowie.

Kilkaset dzieci przybyło do werbistowskiej Parafii Matki Bożej Bolesnej w Nysie na kolejny Zjazd Misyjny Dzieci . W sobotę 15 września 2018 roku plac przed kościołem zapełnił się barwnym dziecięcym tłumem.

Dzieci, ubrane w koszulki w pięciu misyjnych kolorach, symbolizujących poszczególne kontynenty, z radością i zapałem brały udział w spotkaniu.

"Otwarte serce na misje" to hasło X Zjazdu Misyjnego Dzieci, który odbył się w sobotę 20 września w Nysie. Na jubileuszowe spotkanie przybyło niemal 800 uczestników. Patronat honorowy nad uroczystością objął ordynariusz diecezji opolskiej JE ks. bp Andrzej Czaja, a polską prowincję Zgromadzenia Słowa Bożego w imieniu o. prowincjała Eryka Koppy SVD, reprezentował sekretarz ds. misji o. Andrzej Danilewicz SVD.